Bilimsel Bilgiler Android Uygulaması

Bazı insanların en büyük tutkularından biri yeni bir şeyler öğrenmektir. Belki sizde boş yere zaman öldürmek yerine daha önce araştırmadığınız bir konu hakkında bir şeyler öğrenerek mutlu olanlardansınızdır. O zaman birazdan size tanıtacağımız uygulama tam size göre demektir.

 

 

Bilimsel Bilgiler Uygulaması Nedir?

Google Play Store’dan tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz Bilimsel Bilgiler isimli Android uygulaması ile 20’den fazla kategoride sayısı her geçen gün artan binlerce makaleye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Coğrafyadan Matematiğe, Sağlıktan Astronomi bilimlerine kadar geniş bir yelpazede içerikler sunan Bilimsel Bilgiler uygulaması tam 3 yıldan beri Google Play Store’da popüleritesi her geçen gün artarak varlığını sürdürüyor.

Şu anda 6.0.3 sürümü ile yayında olan Bilimsel Bilgiler uygulaması kullanıcılarına en iyi deneyimi yaşatmak için sürekli gelişim halinde ve birçok özelliğe sahip. Sahip olduğu özellikleri beraber inceleyelim;

 

Favori Kayıt Sistemi

Hoşunuza giden bir makaleyi daha sonra okumak için favori listenize kayıt edebilirsiniz. Bunun için öncelikle favori kayıt sistemine sadece e-mail adresinizi girerek 10 saniye içinde kayıt olabilir, bir başka cihazda aynı e-mail adresinizi girerek favoriye aldığınız makalelere hızlıca ulaşabilirsiniz.

 

 

Yeni İçerik Eklendi Bildirimleri

Ayarlar ekranında bulunan bu özellik yeni bir içerik eklendiği zaman sizi haberdar etmek amaçlıdır. Eğer bildirimleri almak istemezseniz bu özelliği kapalı konuma getirebilirsiniz.

 

Yetişkin İçerikleri Gizleme

Uygulamada yer alan kategorilerden biriside Cinsellik kategorisi. Dilerseniz bu ayarı açık bırakıp cinsellik hakkında yayınlanan bilimsel makaleleri takip edebilirsiniz. Ya da Ayarlar ekranından Yetişkin İçerikleri Göster özelliğini kapalı konuma getirebilir ve kategorisi cinsellik olan hiçbir makaleyi bir daha görmezsiniz.

 

Gece Modu

6.1.0 versiyonunda aktif olacak olan bu özellik uygulamanın tasarımını hepimizin bildiği koyu renkli bir tema haline dönüştürecek. Böylece az ışıklı ortamlarda daha göz dostu bir okuma deneyimi sağlayacak.

 

Makale Paylaşma

Okuduğunuz bir makaleyi arkadaşlarınızla hızlı paylaşmanızı sağlayan bu özelliği makale okuma ekranında başlığın altında bulunan buton ile hızlıca kullanabilirsiniz. Dilerseniz e-mail ile dilerseniz Whatsapp ile bütün içeriği hızlıca paylaşabilirsiniz.

 

 

 

Makale Arama

Aklınızdaki konuyu uygulama içerisinde bulmak istediğinizde makale arama ekranını kullanabilirsiniz. Makale arama işlemlerinizi hızlı arama özelliği ile yapabileceğiniz gibi detaylı arama seçeneklerini kullanıp nokta atışı sonuçlara da hızlıca ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Yeniler Sekmesi

Kategoriler sekmesinin hemen sağında yer alan bu sekme ile uygulamaya en son eklenen içerikleri görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 

Rastgele Sekmesi

Bu sekmede ise sistem binlerce makale içerisinden size rastgele bir makale getirecektir. Ekranı aşağıya doğru çekip yeni bir makale gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

Çok Okunanlar Sekmesi

Sonuncu sekme olan Çok Okunanlar Sekmesi ise üç farklı zaman dilinde toplamda en çok okunan makaleleri listelemektedir. Bugün, bu hafta ve tüm zamanlar seçenekleri arasında değişim yaparak en çok okunan makaleleri görebilirsiniz.

 


 

Bilimsel Bilgiler Ücretsiz Mi?

Evet, uygulama yayınlandığı ilk günden beri ücretsizdir.

 


İndirmek İçin; Google Play Store